Одеса
C

Bristol Hotel 5* Odesa Історія, що втілена в розкоші

Дата створення

Готель було побудовано на рубежі XIX-XX віків (1889-1899 рр.) на місті прибутного дому з трьома хлібними магазинами, які належали купцю Науму Юровскьому. По сусідству стоїть дім, де в 20-х роках XIX в. зупинявся О.С. Пушкін. На пам’ять про цю подію вулицю назвали Пушкінською.

Одна із кращих будівель

Будівлю готелю було визнано однією із найбільш упорядкованих в Росії на той момент: зручність у кожному номері, телефони, вишколена прислуга – все до послуг гостей. В готелі зупинялись іноземці, багаті, заможні люди та представники творчої інтелігенції. Серед них – відомий руський письменник І.А. Бунін та зірка німого кіно – В. Холодна, письменники Анрі Барбюс, Теодор Драйзер та Джеймс Олдридж.

Популярність

Неймовірну популярність в Одесі завоював ресторан “Красний” та бар готелю, стіни яких побачили весь цвіт радянського кінематографа, естради, цирку, легендарних капітанів дальнього плавання, всю місцеву богему – журналістів, літераторів, музикантів, артистів. Наприклад, Ісаак Бабель любив в ресторані “Красний” пригощати знайомих дам фірмовим коктейлем.

"Бристоль" - проєкт відомого архітектора

П’ятиповерхова будівля готелю збудовано за проєктом відомого архітектора Олександра Бернадацці. Назву готелю позичили в однойменного готелю в Австрії («Hotel Bristol», Відень), який в ті часи був улюбленим місцем відпочинку одеської знаті.

Готель "Красний"

В часи НЕПу готель було відроджено та перейменовано в готель “Красний”, на честь Червоної армії, Червоного знамені, як символу революції та Красної площі в Москві. Назва готелю могла трактуватись інакше: “Красна” – гарна, вишукана, дорога, що більше відповідало номінації готелю.

Відомі гості Bristol Hotel 5* Odesa.

У різний час в апартаментах готелю зупинялись: лауреат Нобелівської премії Іван Бунін, письменник Теодор Драйзер, Джеймс Олдридж, Анрі Барбюс, співак Леонід Утьосов, зірка німого кіно Віра Холодна, актори Інокентій Смоктуновський та Андрій Міронов, американський мільярдер Арманд Хаммер, Клаудія Кардинале, Володимир Висоцький, Джон Малкович, Дмитро Хворостовський. Готель завжди був джерелом натхнення для людей мистецтва. І с грудня 2010 року, після реконструкції, оновлений готель знову готовий приймати почесних гостей.